vesti24.mk

Tag : Израелска армија

СВЕТ

Хаосот продолжува : Израелската армија повторно нападна и уби Палестинци (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Израелските војници доцна синоќа убија тројца Палестинци во два поголеми инциденти на границата помеѓу Израел и Појасот Газа. Со најновата ескалација која што резултираше со...
СВЕТ

Одмаздата на Израел е брутална: Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Ferad Aruc
Израелската армија изведе интензивни ракетни напади на цели во Сирија, откако бил пресретнат и соборен ирански дрон кој што полетал од база во Сирија кон...