vesti24.mk

Tag : Израел

ВЕСТИ ЗАБАВА СВЕТ

Израел нема пари за Евровизија, денес истекува рокот за плаќање на гаранцијата

Ferad Aruc
Главниот град на Австрија би можело да биде домаќин на Евросонг догодина, иако Израел победи на годинашниот Избор за песна на Евровизија, шпекулираат австриските медиуми....
Uncategorized

Шефот на НАТО Столтенберг: Нема да ги браниме ако ги нападне Иран!

admin
Столтенберг навел и дека НАТО не учествува во мировните напори на Блискиот исток, ниту во судирите во тој регион. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг...
СВЕТ

Хаосот продолжува : Израелската армија повторно нападна и уби Палестинци (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Израелските војници доцна синоќа убија тројца Палестинци во два поголеми инциденти на границата помеѓу Израел и Појасот Газа. Со најновата ескалација која што резултираше со...
СВЕТ

Палестинци нападнале израелски војници во Газа: 5 мртви и над 350 повредени

Ferad Aruc
Најмалку пет лица загинале, а над 300 се повредени во жестокиот судир помеѓу палестински демонстранти и израелската армија, соопштија од палестинското Министерство за здравство. Крвавиот...
СВЕТ

Американците во мај ќе ја отворат новата амбасада во Ерусалим

Ferad Aruc
Како што пренесуваат американските медиуми, висок функционер од Белата куќа открил дека голема е веројатноста САД да ја отвори новата амбасада во Ерусалим до крајот...
СВЕТ

Одмаздата на Израел е брутална: Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Ferad Aruc
Израелската армија изведе интензивни ракетни напади на цели во Сирија, откако бил пресретнат и соборен ирански дрон кој што полетал од база во Сирија кон...
СВЕТ

Израелската полиција приведе 6 турски државјани

Ferad Aruc
Според информациите добиени од очевидците, Израелската полиција по клањање на џума намаз (петочна молитва) во Месџид ал-Акса привела шест турски државјани во кои излегувале од...
СВЕТ

Скандалозна снимка на синот на Нетанјаху: Ги откри матните бизниси на својот татко вредни милијарди долари

Ferad Aruc
Синот на Бенјамин Нетанјаху, Јаир Нетанјаху е снимен како разговара со синот на еден израелски бизнисмен пред еден стриптиз клуб – тој вели дека премиерот...
СВЕТ

На Кипар уапсен Израелец обвинет за трговија со органи на Косово

Ferad Aruc
Израелскиот државјанин Моше Харел, обвинет дека е вмешан во аферата со трговијата со човечки органи на Косово пред десет години, уапсен е на Кипар а...
СВЕТ

Трамп денеска ќе го признае Ерусалим за главен град на Израел

admin
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ќе објави дека го признава Ерусалим за главен град на Израел, информираат високи претставници на американската Администрација, кои побарале да останат...