vesti24.mk

Tag : Изреал

СВЕТ

Нов жесток удар: Експлозиите биле толку силни во Сирија што предизвикале земјотрес! 40 загинати!

Ferad Aruc
Сириската војска соопштила дека вчера ракети погодиле неколку воени бази во провинциите Хами и Алепо, во, како што окарактеризирала, новата “агресија” на нејзините непријатели, пренела...