vesti24.mk

Tag : Изјава на Рама

МАКЕДОНИЈА

Руското МНР реагира на изјавата на Рама за Законот за јазици

Ferad Aruc
Изјавата на премиерот на Албанија Еди Рама во врска со законот за употреба на јазиците донесен во македонскиот парламент е потврда на намерата да ја...