vesti24.mk

Tag : Изјава

ЗАБАВА

ВИДЕО: Градоначалник „ограбен“ додека давал изјава во живо на телевизија!

admin
Градоначалникот на градот Вентимиља, северозападна Италија, близу границата со Франција, беше „ограбен“ во директен пренос на телевизија. На видеото, коешто веднаш стана хит на интернет,...
ЗАБАВА

Ако без проблем ја изговарате оваа реченица, вие сте многу попаметни отколку што мислите

admin
Паметните луѓе се одликуваат со карактеристики како љубопитност, добра смисла за хумор, флексибилност и отвореност кон нови знаења. Покрај тоа, имаат едно нешто заедничко што...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Павле Трајанов: Разузнавачи на Иванов вклучени во минирање на Договорот со Грција, во Крвавиот четврток и во Диво насеље изјави на Фокус

Ferad Aruc
Павле Трајанов е лидер на Демократскиот сојуз, партија која ја поддржува владата на Заев, а во моментов е национален координатор за имплементација на Националната платформа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Изјава на лидерот на Македонците во Егејска Маедонија: Договорот со Грција нема влијание врз македонскиот идентитет

Ferad Aruc
-Јас лично и Виножито излеговме со став како граѓани во Грција и се надеваме дека ќе се направи чекор напред со овој договор. Веруваме дека...
МАКЕДОНИЈА

Изјавата на Заев топ тема во Грција на сите насловни

Ferad Aruc
Грчките медиуми денеска акцентот го ставаат врз изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев,дека во досегашните разговори за името биле усогласени три од седум точки. „Три...