vesti24.mk

Tag : илинденска коњаница

ВЕСТИ

ФОТО: Кобилата му се повредила уште во Скопје, а тој пешки заедно со Илинденската коњаница тргна кон Крушево

admin
Томе Саздов е дел од Илинденската коњаница од Горно Лисиче која пред 3 дена го започна традиционалниот марш до Крушево. Но, неговата кобила се повpедила...
ВЕСТИ

Крушевчани со аплауз ги пречекаа коњаниците – Пристигнаа од три страни

admin
Со леб и сол, со поздрав и аплауз, крушевчани вечерва ги пречекаа илинденските коњаници пред столбот на Крушевската република кај црквата „Свети Никола“ во центарот...