vesti24.mk

Tag : илион маск

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ИЛОН МАСК: „Првиот град на МАРС до 2050 година“ (ВИДЕО)

admin
Познатиот милијардер и иноватор тргнува на нови вселенски експедиции … Илон Миск и неговата компанија Space X полека стануваат иднина и ни покажуваат што целото...