vesti24.mk

Tag : Илир Мета

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Илир Мета: Албанскиот претседател “леташе орли” во Скопје

Ferad Aruc
Албанскиот претседател Илир Мета денеска по повод 110-годишнината на албанскиот јазик и азбука, присуствува во Скопје каде заедно првите луѓе на ДУИ положи цвеќе пред...
МАКЕДОНИЈА

Илир Мета во официјална посета на Македонија

admin
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе биде домаќин на Претседателот на Република Албанија, Илир Мета, кој ќе престојува во дводневна официјална посета на...