vesti24.mk

Tag : Илон Маск

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Илон Маск: „Кибер-камионот“ е веќе готов и ако имаме среќа испораќите може да почнат годинава

admin
Планот за фамозниот „кибер-камион“ (Cybertruck) на „Тесла“, според Илон Маск, е веќе готов и, „ако имаме среќа“, испораките на ова електрично возило може да почнат...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Илон Маск го надмина Џеф Безос и стана најбогатиот човек во светот

admin
Богатството на основачот на „СпејсЕкс“, Илон Маск, се зголемило до 188.5 милијарди долари, се дознава во најновиот Индекс на милијардери на Блумберг. Со ова, Маск...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Маск сака да ја намали цената на вселенскиот лет на два милиони долари

admin
Основачот на Спејс-Икс, Илон Маск планира да ја намали цената на туристичкиот лет во Вселената на два милиони американски долари. Тој притоа појасни дека ќе...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Електрични автомобили, приватни ракети – како Илон Маск го менува светот? (ВИДЕО)

admin
Навистина е неверојатно само еден човек да има толкаво влијание врз иднината на човештвото, но Илон Маск успева во тоа. Основачот на Tesla веќе раководи...
ЗАБАВА

Сателитите на Илон Маск ја ”загадија” вселената: Спектакуларниот поглед кон ѕвездите сега изгледа вака…

admin
Мрежа од сателитите „Старлинк“ им задава многу непријатности на астрономите и фотографите. Сателитите од компанијата „SpaceX“ на милијардерот Илон Маск толку многу го преплавиле небото...
ЗАБАВА

Илон Маск на седмо место на листата на милијардери!

admin
Генералниот директор на американскиот производител на електирчни автомобили „Тесла“, Илон Маск, го зазеде седмото место на најновата листа на милијардери на „Блумберг“. Богатство на Маск...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Опасната авантура на Илон Маск ќе влијае на милиони луѓе: „Таму се крие нешто многу опасно, а тој сака да ни го донесе на Земјата“

admin
И државните агенции, но и приватниот сектор напорно работат за да испратат луѓе на планетата Марс, а милијардерот Илон Маск планира луѓето да ги испрати...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Со еден твит ја намали вредноста на „Тесла“ за 14 милијарди долари

admin
Илон Маск со еден твит ја намалил вредноста на својата автокомпанија „Тесла“ за 14 милијарди долари, откако напиша дека цената на акциите е превисока. Тој...
ЗАБАВА

Лекција за емоционалната интелигенција што треба да ја научите од Илон Маск

admin
„Тесла“ стана еден од највредните производители на автомобили во светот поради потенцијалот за промена на автомобилската индустрија. Исто така, компанијата е во бизнисот со соларни...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Илон Маск со еден Твит предизвика хаос на берзата, акциите на Тесла скокнаа

Ferad Aruc
Милијардерот и генерален директор на „Тесла Моторс“, Илон Маск предизвика вистински хаос на берзата со само еден објавен Твит. „Размислувам да ја приватизирам Тесла за...
ВЕСТИ СВЕТ

Американскиот милијардер Елон Маск во пештерата? Некои го фалат, а некои го обвинуваат за самопромоција и дека сакал да ја украде славата на вистинските херои!

Ferad Aruc
Една од најсложените акции за спасување во историјата е среќно завршена и сите 12 деца и нивниот тренер конечно биле извлечени од тајландската пештера, живи...
Uncategorized

Цел свет ја следи драмата на Тајланд: Познат милијардер сака да помогне во спасувањето на децата што се заробени во пештерата!

admin
Американскиот милионер Илон Маск рече дека со задоволство би помогнал во спасување на младиот тајландски фудбаласки тим, кој веќе десет дена е заробен во пештерата....