vesti24.mk

Tag : илузионист

ЗАБАВА

(ВИДЕО) Сакаше да го изведе опасниот трик под вода, но за влакно избегна смрт (ВИДЕО)

admin
Познатиот илузионист Педро Волта не успеа да го изведе опасниот трик на Хари Худини поврзан со ослободувањето од синџири под вода, со кој тој сакаше...