vesti24.mk

Tag : Илхан Ќучук

ВЕСТИ

Средба на Пендаровски со европратениците Чолош и Кјучук

admin
Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими пратениците во Европскиот парламент, Дачиан Чолош, претседател на парламентарната група „Renew Europe“ и Илхан Кјучук, известител...