vesti24.mk

Tag : Имер Селмани

МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) 360˚ Селмани: Ако Заев почне да ги прифаќа барањата за Законот за јазици, ќе ја изгуби довербата на Албанците, и никогаш нема да ја добие поддршката на ВМРО-ДПМНЕ

Ferad Aruc
Во дебата на „360 Степени“, Имер Селмани, поранешен министер, пратеник и градоначалник, зборуваше за носењето на Законот за јазици, во моментот блокиран со 35.000 амандмани...