vesti24.mk

Tag : Имигранти

ВЕСТИ СВЕТ

Нова полемика меѓу Салвини и Аселборн за имигрантите

Ferad Aruc
Полемиката меѓу италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини и луксембуршкиот министер за наворешни работи Жан Аселборн за имигрантите се заостри откако викендов вториот го...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МИГРАНТИ ПО УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ: Пристигна првата тура мигранти – ги има насекаде низ Скопје

Ferad Aruc
Жителите на Скопје алармираат на социјалните мрежи дека мигранти се шетаат по улиците во Скопје и дека трајно ќе се населат во главниот град. Овие...