vesti24.mk

Tag : ИМПЕРИЈА

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Имотот на Камчев во Русија, Бугарија и на Бахамите – пречка да излезе од притвор

admin
Фирми во Русија, Бугарија, Холандија, Косово, Србија и Хрватска и оф-шор компании во даночните раеви се само дел од имотот што го поседува бизнисменот Орце...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЈО бара нов притвор за ексдиректорот на тајната полиција Мијалков за „Империја”

Ferad Aruc
Специјалното јавно обвинителство бара нов притвор за ексдиректорот на тајната полиција Сашо Мијалков за случајот „Империја”, потврдија неговите адвокати за „Макфакс“. Мијалков треба да биде...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Бизнисменот Камчев доби 30 дневен притвор и “Хашка соба”, најлуксузната во затворот

Ferad Aruc
Јордан Камчев и останатите 4 лица осомничени во истрагата на СЈО “Империја” првото лице кое го виделе е затворскиот лекар. Откако ги извршиле потребните прегледи...
БИЗНИС ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Триесетдневен притвор за бизнисменот Орце Камчев (Видео)

Ferad Aruc
Триесет дена притвор за бизнисменот Орце Камчев, неговиот соработник Ненад Јосифовиќ, директорот на „Ексико“ Тодор Мирчевски, Цветан Панделески од ЗК Пелагонија и за Зорица Арсовска,...