vesti24.mk

Tag : имунолошки систем

ЗАБАВА

Пронајдени бактерии непознати за човековиот имунолошки систем

admin
Бактерии кои научници ги собрале на четири километри под површината на Тихиот Океан се толку непознати за човековиот организам што се дури невидливи за нашиот...