vesti24.mk

Tag : инаугурација

ЗАБАВА

ВИДЕО: Село во Индија ја прослави инаугурацијата на американската потпретседателка Камала Харис

admin
Жителите на малото село Туласендрапурам во Индија, од каде што потекнува дедото на новата потпретседателка на САД, Камала Харис, денеска подготвија огномет и поделија слатки...
ВЕСТИ

Tpчајќи да се потпише, Пендаровски зaбopaви на сопругата и синот (ВИДЕО)

admin
Новиот претседател на државата Стево Пендаровски, веројатно од вoзбyдa, зaбopaви на своето семејство за време на вчерашната инаугурација во Собранието. Пендаровски буквално излета од службениот...