vesti24.mk

Tag : инвалидитет

ЗАБАВА

Да се подигне свеста за дечињата со инвалидитет: Барби кукли во инвалидска количка и со протеза на нога

admin
„Имаме можност да го подигнеме нивото на разговорите за физички инвалидитет, така што ќе го вклучиме во својата нова линија на кукли“- се наведува во...