vesti24.mk

Tag : инвестиција

ВЕСТИ

Плусинфо открива: Поради кавги во МЕПСО, може да пропадне инвестиција вредна 48 милиони евра, за која парите одамна се обезбедени!

admin
Најголемата инвестиција во енергетскиот сектор во Македонија, вредна 48 милиони евра, со која треба да се изгради 400-киловолтна трафостаница во Охрид и 400-киловолтен далновод, како...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Гугл инвестира над една милијарда евра за проширување на бизнисот во Њујорк

admin
Технолошката компанија Гугл инвестира повеќе од една милијарда евра за проширување на бизнисот во Њујорк. Рут Порат, потпретседателката и финансиска директорка на Гугл и Алфабет,...