vesti24.mk

Tag : Ингвар Кампард

СВЕТ

Почина Ингвар Кампрад, основачот на ИКЕА

Ferad Aruc
Ингвар Кампрад, основач на култната шведска компанија за мебел ИКЕА, починал во неговиот дом во Смаланд на 91 годишна возраст. „Кампрад беше еден од најголемите...