vesti24.mk

Tag : Индекс на градски живот

ЗАБАВА

Најсреќен град во свет – седми пат по ред: Место каде луѓето уживаат во животот (Видео)

Ferad Aruc
Истражувањето на порталот “Time Out”, во кое учествувале 15.000 луѓе од 32 светски престолнини – вклучувајќи ги Барселона, Берлин, Токио и Њујорк, покажало дека Мелбурн...