vesti24.mk

Tag : Индија

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Индија забрани 59 кинески апликации, меѓу нив се најде и ,,Тик-Ток’’

admin
Забраната започна од 15 јуни оваа година, откако по индиските и кинеските судири починаа најмалку 20 војници, а повеќе од 75 се повредени. Владата на...
ЗАБАВА

Починал маж откако некој случајно го исклучил респираторот за да го вклучи клима уредот

admin
Маж на возраст од 40 години починал во државната болница во Индија, откако членовите на неговото семејство наводно го исклучиле респираторот од струја, за да...
ЗАБАВА

Пуштиле погрешна песна па целата свадба се претвори во кик бокс меч (ВИДЕО)

admin
Голема тепачка изби помеѓу две семејства на свадба во Индија на 28 октомври. Насилството настанало после погрешно нарачана песна на самата свадба која се одржала...
ЗАБАВА

Ова го нема ниту на филмовите- дете падна од вториот кат, а драмата да биде поголема се случи чудо! (ВИДЕО)

admin
Дете (3) од Индија си играло на тераса кога во еден момент се доближило до оградата и паднало од вториот кат. По неверојатна игра на...
ЗАБАВА

Политичар за пример: Премиерот на Индија со голема најлонска кеса го собира ѓубрето од плажа (ВИДЕО)

admin
Индискиот премиер, Нарендра Моди на својот „Твитер“ профил објави видео на кое се гледа како собира ѓубре на плажа пред одморалиште во Махабалипурм, каде е...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Кучиња спасиле бебе фрлено во одвод

admin
Во Индија, група улични кучиња спасија бебе, кое неговата мајка штотуку го беше фрлила во одводната мрежа. На снимката од сигурносните камери се гледа како...
ЗАБАВА

Политичар се расплака: Дозна дека добил само 5 гласа, а има деветчлено семејство (ВИДЕО)

admin
Независниот кандидат Нит Шутеран Вал на неодамна одржаните избори во Индија, каде гласаа над 900 милиони гласачи, освоил само 5 гласа. Нит се кандидирал како...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

За една година убиени 100 новинари, виновниците често минуваат неказнето, а еве во кои земји има најмногу злосторства

Ferad Aruc
Анализата на податоци собрани од септември 2017. година покажува дека во многу случаи на намерни убиства на новинари истрагите се бавни и дека извршителите не...
ВЕСТИ СВЕТ

Објавена страшна снимка од влетување на воз меѓу луѓе на фестивал

Ferad Aruc
Во несреќата која вчера се случила на северот на Индија во Панџаб, кога патнички воз налетал на луѓе, загинале најмалку 60 лица, а повредени биле...
ВЕСТИ СВЕТ

“Патриот” се посрамил, S-400 тргнал кон Индија, САД се закануваат

Ferad Aruc
Американскиот ПВО систем “Patriot”, пандан на рускиот “S-400”, доживеал неуспех во Саудиска Арабија, односно во текот на војната во Јемен. САД им се закануваат на...
ЗАБАВА

Колинда е ѕвезда во Индија: Тие се убедени дека хрватската претседателка нема пари, па затоа сама кречи дома (ФОТО)

admin
Веројатно ни самата хрватска претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ не знае дека е многу популарна во Индија и тоа на социјалните мрежи, а сигурно и било...
СВЕТ

Тука ќе почне Третата светска војна: Речиси сите светски сили имаат воена база во оваа мала држава за која повеќето не слушнале

Ferad Aruc
Најголем број на странски воени бази на светот се концентрирани на мала површина во една африканска држава – Џибути. Оваа мала држава со површина од...
ЖИВОТ

Буквално поместувал брда и планини за да ги види своите деца: Овој татко го правел невозможното за неговите синови да може почесто да доаѓаат

Ferad Aruc
Еден Индиец од државата Ориса пробил 8 километри долг пат, за неговите деца, кои одат во училиште оддалечено 15 километри, да можат почесто да си...