vesti24.mk

Tag : индонезија

ЗАБАВА

Има ли крај на корона агонијата? Во оваа земја откриен тип на вирусот кој е 10 пати позаразен

admin
Во Индонезија е откриен тип на корона вирусот кој што е дури 10 пати позаразен од другите. Новата мутација на Ковид-19 под ознаката D614G, според...
ЗАБАВА

Вистинско чудо: 12 часа по смртоносното цунами во Индонезија спасувачките екипи спасија момче од под рушевините (ВИДЕО)

admin
Спасувачките екипи 12 часа по разурнувачкото цунами во Индонезија пронајдоа и спасија петгодишно дете кое било заглавено под рушевините. Спасувачките екипи имено слушнале дете како...
ЗАБАВА

Тажна приказна по земјотресот во Индонезија: Го жртвувал својот живот за да спаси авион со стотина патници и пилотот, па скокнал во смрт

admin
Индонезискиот контролор на летање Антониус  Ганаван Агунг (21) го жртвувал својот живот за безбедно полета авион полн со патници по катастрофалниот земјотрес и цунами. Кога...