vesti24.mk

Tag : инективни оделенија

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

На инфективните одделенија во Македонија се лекуваат 824 пациенти

admin
Во изминатите 24 часа во КОВИД-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По...