vesti24.mk

Tag : инсајдер

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп за 29 ноември: Мечтаете за можноста да се впуштите во тајна авантура

admin
ОвенНе си дозволувајте проблеми или да станете жртва на љубоморните интриги и тоа поради некоја личност која не ви е толку блиска. Со поттикнувањето на...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Бикот го очекува нервозен ден на работа, Девиците проблеми со нервите…

admin
ОВЕН Работа: Се потпирате на интуицијата во текот на носењето на одлуки и се воспоставува дека сте донеле вистинска одлука. Љубов: Незаинтересирани сте за брачен...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Близнаците почнуваат бизнис, Вагата во тешка депресија

admin
ОВЕН Ги договарате последните детали со странците врзани за почеток на нов проект. Имате силна желба за докажување и проектот да доживее успех. Брачниот партнер не...
ЗАБАВА

Се празнува апостол Филип, еден од дванаесетте Господови апостоли

admin
Заради верата бил распнат со главата надолу, но тогаш се случил земјотрес во кој настрадале егзекуторите и многу народ. Именден празнуваат: Филип… Светиот апостол Филип...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Лавот уморен од обврските, Јарецот незаинтересиран за емоции

admin
ОВЕН Се потпирате на интуицијата во текот на носење на нови одлуки и преговори. Брачниот партнер пробува да ве заинтересира, но не успева. Вас ве интересираат...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Шкорпијата им се препушта на емоциите, Овенот незаинтересиран за брак

admin
ОВЕН Размислувате во правец на проширување на работата на странски пазар. Се ангажирате во правец на добивање информации што законото вели за такво нешто. Целосно сте...
ЗАБАВА

Два симптоми кои се занемаруваат, а се ран знак за смртоносниот вирус корона

admin
Светските експерти предупредуваат дека во раните фази на развој на коронавирусот може да се појават два симптоми, на кои секој треба да обрати внимание, а кои...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Трогателна прва средба на седуммесечни близначиња

admin
Родени во 30-та недела од бременоста, идентичните близначки Кора и Милер од Атланта во американската сојузна држава Џорџија, беа разделени три недели по раѓањето. Но,...
ЗАБАВА

ФОТО: Елизабета Втора лансира свој бренд на џин

admin
Британската кралица Елизабета Втора отпочна свое сопствено производство и продажба на џин, пренесува „Дејли Мејл“. Напивката, наречена „Sandringham Celebration Gin“, се произведува во дестилерија на...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Водолијата се чувствува моќно, Лавот го очекува нова понуда

admin
ОВЕН Одличен ден за разговор за одобрување на кредит, позајмица или наоѓање на спонзор. Се што е врзано за туѓи пари, ви оди од рака. Заинтересирани...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Лавот да не е горд на работа, Бикот да проработи на комуникацијата за да го сочува бракот

admin
ОВЕН Немојте да бидете брзи денеска. Полека, мирно решавајте ги проблемите. Колегите може да чекаат. Убав ден за љубов. Единствено внимавајте на мешање од страна. Не ги...
ЗАБАВА

Германски научници откриваат- овој чај помага во борбата против коронавирусот

admin
Група научници од Универзитетската болница во Есен откриле дека чаевите од одредени растенија имаат силно влијание и можат да ја потиснат активноста на вирусот корона,...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хармонија во љубовта и душата- ова се најважните датуми за хороскопските знаци

admin
Овен 12.06. – Прекрасен ден за љубов.22.04. – Неочекувана романтична средба.24.12. – Неочекувана складна промена и спој на старото и новото. Бик 10.06. – Хармонија...