vesti24.mk

Tag : инсајдер

ЗАБАВА

ВИДЕО: Овој папагал има вистински талент, нема да верувате што може да направи

admin
Сопственикот на едно папагалче од Австралија е вистински среќник поради неговата снаодливост. Ова папагалче има способност да отклучува брави со клунот, а лесно отвора работи...
ЗАБАВА

Едни му викаат дека е “цар“, други го нарекоа “глупак“: Со параглајдер лета над морето, седнат на кревет! (ВИДЕО)

admin
Параглајдинг инструкторот Хасан Кавал од Турција реши да лета во удобноста на неговиот двосед, а за целосно искуство додаде и телевизор. Кавал ги закачи двоседот...
ЗАБАВА

ВИДЕО: По долгата смена, медицинска сестра им свири на виолина на пациенти со Ковид-19

admin
После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на виолина. Пациентите велат дека со тоа...
ЗАБАВА

ФОТО: Мајка ставила спирала, но останала бремена – Нема да поверувате како се роди ова бебе

admin
Жена од Виетнам останала бремена иако имала веќе ставено спирала. Спиралата, која е еден вид на контрацепција ја користат повеќе од 150 милиони жени во...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Бикот пред нов договор на работа, Шкорпијата почнува заеднички живот со партнерот

admin
ОВЕН Можно е веќе да размислувате за промена на работното место. Имате впечаток дека стагнирате ако предолго сте на истата работа. Саканата личност ви покажала дека...
ЗАБАВА

ФОТО: Починаа најстарите сијамски близнаци во свет

admin
Најстарите сијамски близнаци во светот кои работеле по карневали и во циркуз како споредни улоги од својата три годишна возраст, починаа на 4 јули во...
ЗАБАВА

Сезонските коронавируси не ги штитат децата од Ковид-19

admin
Проучувајќи ги антителата кај децата хоспитализирани во Ил Де Франс (парискиот регион), француските научници заклучуваат дека инфекциите со сезонските коронавируси (настинки) не штитат од „Ковид-19“,...
ЗАБАВА

Обичаи за денешниот голем празник, за пророкот кој оди пред Спасителот

admin
Меѓу поголемите летни празници што македонскиот народ ги празнува со многу обичаи и верувања спаѓа и празникот во народот познат под името Иванден, всушност, празник...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Водолијата во нова љубов, Ракот планира заедничка иднина со партнерот

admin
ОВЕН Можни се промени на работното место. Бидете подготвени да покажете прилаголдивост. Размислувате за прекин на врската која повеќе не ги исполнува вашите емотивни потреби. Не...
ЗАБАВА

Лицата родени во јули се многу ПОСЕБНИ, еве што мора да знаете за нив

admin
Лицата родени во јули имаат многу интересни особини во својот карактер што влијае на тоа да бидат доживувани како мистериозни. Некои од најдуховитите луѓе кои...