vesti24.mk

Tag : инсекти

ЗАБАВА

Празниците и се претвориле во пекол: Откако ја донела новогодишната елка во домот од неа почнале да излегуваат страшни работи (ФОТО)

admin
Повеќе од 100 богомолки го нападнале домот на една жена во Вирџинија откако таа ја донела својата новогодишна елка во домот. Како што пренесуваат тамошните...
ЗАБАВА

Сите стават кеси со вода и пари над вратата, еве зошто…

admin
Го пронајдовме наједноставниот рецепт кој успешно ќе ги истерува инсектите надвор од куќата. Иако летото се уште не е започнато, штом температурата почнува да расте,...