vesti24.mk

Tag : инсектокоптер

СВЕТ

Инсектите на ЦИА кои ќе завладеат со светот: Нивниот развој почнал пред 40 години, а наскоро ќе се појави најмодерната верзија

Ferad Aruc
Неодамнешната тужба открила дека американската влада од 1970-те години користела беспилотни летала – инсекти, за да шири вируси во непријателски земји во рамките на своите...