vesti24.mk

Tag : инстаграм

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Вчера „паднаа“ Фејсбук и Инстаграм, утрово повторно проблеми со социјалните мрежи

admin
Фејсбук и Инстаграм не работеа синоќа, а утрово, корисници во дел од светот соопштија дека не можат да ги користат овие социјални мрежи. Причината за...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Најголем дел од вас ја користат: Оваа аппликација споделува најмногу ваши лични податоци

admin
Во истражувањето на компанијата „pCloud“ која се занимава со складирање податоци, Инстаграм е најинвазивна апликација која што корисниците секојдневно ја користат. Според истражувањето, оваа апликација...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Делумно уривање на Фејсбук, Инстаграм и Месинџер

admin
Фејсбук, Инстаграм и Месинџер се урнаа утрово. Според „Даун детектор“, проблемите започнале околу 9 часот наутро и ги погодиле корисниците ширум Велика Британија и Европа....
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Овие нови функции на Инстаграм симнете ги веднаш- никогаш нема да претпоставите која била првата фотографија објавена на апликацијата

admin
Пред десет години, на денешен ден, во App Store се појави апликација за размена на фотографии. Тој ден никој не насетуваше дека Инстаграм ќе стане...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Овие нови функции на Инстаграм симнете ги веднаш- никогаш нема да претпоставите која била првата фотографија објавена на апликацијата

admin
Пред десет години, на денешен ден, во App Store се појави апликација за размена на фотографии. Тој ден никој не насетуваше дека Инстаграм ќе стане...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ништо нема да биде исто: Инстаграм најави низа промени, прсти вмеша и Фејсбук

admin
Фејсбук направи голем чекор кон интеграција на своите многу платформи за размена на пораки во една. Тие сега им овозможија на корисниците на Instagram и...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Инстаграм воведува нова опција која ќе израдува многу корисници

admin
Минатата година, Инстаграмзапочна со додавање на некои опции слични на „Snapchat“, кои послужија за привлекување пријатели на профилот со прикажување на камерата на нивната Инстаграм...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук почна со реализација на планот: Се спојува со Инстаграм и Месинџер

admin
Пред повеќе од година „Фејсбук“ го најави својот план за спојување на своите платформи за допишување, за на корисниците да им овозможи меѓусебно допишување без...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Инстаграм ја претстави својата верзија на ТикТок: Еве како функционира (ВИДЕО)

admin
Фејсбук официјално го објави Instagram Reels, свој одговор на популарната платформа TikTok, која сега стана достапна ширум светот. Reels им овозможуваат на корисниците да создадат...
ЗАБАВА

Сите го сакаат: Овој тепих е толку популарен што има свој Инстаграм профил (ФОТО)

admin
Црно-белиот тепих со украсни мотиви од северот на Африка е новото омилено парче на вљубениците во ентериерот. Станува збор за ефектен тепих од француски бренд,...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Инстаграм воведува новина од денес, во наредните недели ќе има и нова опција

admin
Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека нејзината апликација Инстаграм ќе бара податоци за датумот на раѓање на корисниците, почнувајќи од денес, а со цел да понуди нови...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук и Инстаграм одлучија да избришат три „емотикони“

admin
Фејсбук и Инстаграм пред неколку дена се одлучија да ги променат правилата и да избришат три емотикони , јавуваат светските медиуми. Избришани се праска, модар...
ЗАБАВА

На некои им е “слатко“, на други “одвратно“: Ова е најдолгото куче во светот (ВИДЕО)

admin
На Инстаграм е објавена видео снимка од најдолгото куче на светот. Видеото го имаат погледнато над 600.000 луѓе. Во коментарите на видеото има поделени мислења,...