vesti24.mk

Tag : институт за јавно здравје

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нови 74 случаи на коронавирус на направени само 689 тестови, вкупниот број на починати лица е 500

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-14, Куманово-8, Штип-13,...
ВЕСТИ

Институт за јавно здравје: Регистрирани 52 новозаразени со КОВИД-19

admin
Педесет и две лица се заразени со вирусот КОВИД-19 во изминатите 24 часа во земјава, потврди за МИА директорот на Институтот за јавно здравје Шабан...
ВЕСТИ

Институтот и Центарот за јавно здравје ќе информираат за мерките за справување и превенција од Ковид-19

admin
Институтот за јавно здравје и Центарот за јавно здравје денеска ќе информираат за улогата и мерките што двете институции ги превземаат во справувањето и превенцијата...