vesti24.mk

Tag : Интел

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Епл“ стана сопственик на бизнисот со модеми на „Интел“

admin
Компанијата „Епл“ купи мнозински удел во бизнисот со модеми на „Интел“ во вредност од милијарда долари, соопштија синоќа двете компании. Сумата ќе биде исплатена во...