vesti24.mk

Tag : ИНТЕРЕСНО

ЗАБАВА

Се појавила потполно гола на првиот состанок, а тој не ни забележал

Ferad Aruc
Една храбра девојка се појавила гола на прв состанок, носејќи на себе само боја за тело како замена за облека. Младата Џој се согласила да...
ЗАБАВА

Нереална снимка која многумина не можат да ја догледаат: Влечела џиновски питон низ куќата, а потоа го ставила во када

Ferad Aruc
Кадата била полна со сапуница, а змијата полека почнала да се спушта во неа. Видеото од капење на џиновски питон е сигурно нешто најстрашно кое...
ЗАБАВА

Невообичаени патувачки рекорди

admin
Секојдневно, милиони луѓе патуваат. Овој факт не е никаква новост или изненадување, но некои од патниците се обидуваат да ги зачинат работите со поставување на...
Uncategorized

Ракометарите се пласираа на ЕП во Хрватска

admin
 Македонската ракометна репрезентација избори пласман на Европското првенство во Хрватска. Во решавачкиот натпревар Македонија ја декласира Чешка 33:20 (16:10) иквалификациите ги заврпи како првопласирана во...
ВЕСТИ

Хонгконг продава паркинг по цена од 664.200 американски долари

admin
Со продажбата на едно паркинг место за сума од 5,18 милиони хонконгски долари односно,  664 200 американски долари,Хонгконг  постави нов рекорд. Паркингот се наоѓа на првиот...
ЗАБАВА

Што го прави еден тим успешен

admin
Првиот услов за успех на тимот е сигурноста, што значи дека членовите  на тимот треба да се чувствуваат слободни кога ќе сакаат да споделат некоја...
ЗАБАВА

Александра Андерсен од Норвешка, најмлада милиардерка на светот

admin
Најмладата милиардерка на светот е седумнаесет годишната Александра Андерсен , од Норвешка. Таа е ученичка, а според статистиката таа има 1.1 милијарда долари . „...