vesti24.mk

Tag : интернет

ЗАБАВА

Нарачала маица преку интернет – кога пристигнал на нејзина адреса и се згрозил животот (ФОТО)

admin
Британската блогерка за убавина, 19-годишната Натали, се шокираше кога конечно на нејзината адреса пристигна маичката со качулка што ја нарачала преку Интернет. Таа на својот...
ЗАБАВА

Пет фотографии кои не треба да се најдат на интернет

admin
Доколку сакате да се заштитите себеси и своите најблиски, треба да се воздржите од објавување на одредени фотографии на социјалните мрежи. 1. Карта за влез...
ЗАБАВА

Овие грешки многумина ги прават, а можат да ве чинат здравје!

admin
Речиси секоја личност која има пристап до интернет барем еднаш симптомите на некоја болест ги побарала на Гугл. Како последица на тоа најчесто се појавува...
ВЕСТИ

Пристап на интернет од дома имаат 79,9 отсто од домаќинствата

admin
Во првото тримесечје од годинава, 79,9 проценти од домаќинствата имале пристап на интернет од дома. Учеството на домаќинствата со широкопојасен интернет според типот на населеното...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Сѐ што правите на интернет се следи и се запишува“ (ВИДЕО)

admin
Новиот филм на режисерот Џеф Орловски – „Социјални дилеми“ (The Social Dilemma) предизвика лавина реакции на интернет, во врска со тоа колку луѓето знаат и...
ЗАБАВА

Црногорска реклама против коронавирусот стана вистински хит на интернет и социјалните мрежи (ВИДЕО)

admin
Промотивното видео на Црна Гора во врска со превентивните мерки во борбата против корона вирусот стана хит на интернет поради пораките што се испратени. Во...
ЗАБАВА

Сигурно барем еднаш во животот сте ја направиле оваа грешка: Треба да го прашате докторот, а не Гугл!

admin
Речиси секоја личност која има пристап до интернет барем еднаш симптомите на некоја болест ги побарала на Гугл. Како последица на тоа најчесто се појавува...
ЗАБАВА

Ги затвориле во соба без интернет 5 дена, ваков резултат не очекувале

admin
Човечкиот мозок и понатаму е една огромна мистерија. Иако стотици години наназад се проучува и понатаму постојат многу работи за кои не сме свесни. Поради...
ЗАБАВА

Нарача секси фустанче од Интернет, а кога ќе видите што добила ќе се изнасмеете (ФОТО)

admin
Нарачувањето преку Интернет веќе не е реткост, скоро секој од нас го пробал овој метод на купување барем еднаш. И додека некои нарачки совршено одговараат...
ЗАБАВА

ФОТО: Математичка загатка која го полуде интернетот, можете ли да ја решите?

admin
Математичка загатка со банани, часовници и геометриски фигури предизивика лавина коментари на интернет. Обидете се да дојдете до решението за кое ќе треба малку да...
ЗАБАВА

Нарачала фустан како на фотографијата на интернет, а тоа што го добила на врата е за луѓе +18, па се охрабрила и го облекла (ВИДЕО)

admin
Студентката Јоди Ховард од Даблин нарачала фустан од интернет, но кога стигнала нарачката го добила најнеочекуваниот производ кој можела да го замисли. Таа прво на...
ЗАБАВА

Французин нарачал костим за капење на интернет, а добил цело богатство

admin
Французин од градот Ван на полуостровот Бретања нарачал костим за капење за својата сопруга преку Интернет, но наместо тоа, стигнала пратка со златници и златни прачки...