vesti24.mk

Tag : интерни сервери

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Твитер: Хакерите ги користеле вработените кои имаат пристап до интерните сервери

admin
Компанијата Твитер, по вчерашниот хакерски напад, соопшти дека хакерите ги користеле вработените кои имаат пристап до интерните сервери „за да преземат контрола врз многу познати...