vesti24.mk

Tag : инфаркт

ЗАБАВА

Инфаркт може да се спречи – телото ве предупредува преку овие симптоми

admin
Дури 50 отсто од луѓето кои што доживеале срцев удар ги имале овие симптоми еден месец претходно. На симптомите поголем дел од нив не посветиле...
ЗАБАВА

Ова се симптомите за инфаркт: Телото праќа сигнали, не ги игнорирајте!

admin
Човечкото тело е во состојба да испрати предупредување за срцев удар неколку денови, дури и неколку недели порано, пред да се случи. Сепак, вие треба...
ЗАБАВА

Како да постапите ако некој покрај вас доживува инфаркт?

admin
Замислите како стоите беспомошно додека некој умира пред вашите очи? Статистиката вели дека околу 60 отсто од срцевите удари, кои резултираат со срцев застој, се...
ЗАБАВА

Хорор кој долго ќе го паметите: Скриена камера од која многумина би доживеале инфаркт (ВИДЕО)

admin
На новите стражари на гробиштата во дел од Бразил им приредија стрес и шок кој ќе го паметат цел живот. За почеток, можат да бидат...
ЗАБАВА

Ладнокрвно го ограбија и го оставија да умре, а кога ќе ја дознаете сумата што ја земале од касата ќе ви се распука срцето од тага (ВИДЕО)

admin
Сцената која е снимена од безбедносната камера во една продавница во Вашингтон ја шокираше американската јавност поради ладнокрвноста на тројцата мажи кои го оставија продавачот...