vesti24.mk

Tag : инфективна клиника

ВЕСТИ

Алармантната бројка не се намалува: Близу 1200 пациенти заразени со коронавирусот се лекуваат во болниците низ земјава

admin
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 700 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
ВЕСТИ

Двајца епидемиолози од Институт за јавно здравје позитивни на коронавирус

admin
Двајца епидемилозија кои работат во Институтот за јавно здравје се позитивни на Ковид 19, неофицијално дознава Скопје Инфо. Според информациите ова се стручните лица кои...