vesti24.mk

Tag : инфективни одделенија

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Во Македонија на инфективните одделенија се лекуваат 343 пациенти

admin
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 343 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
ВЕСТИ

На инфективните одделенија во земјава се сместени близу 1.300 пациенти

admin
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
ВЕСТИ

Доктор Николов: 16-те мини инфективни одделенија кои ги најави Филипче во август ги нема

admin
И пред изборите и после изборите се продолжи со ветувања кон граѓаните за справување со состојбата со КОВИД-19, како изјавата од 7 август годинава во...