vesti24.mk

Tag : инфлуенсери

ЗАБАВА

Бесплатно патување: Се бараат 4.400 туристи, кои ќе го вратат животот на островот Бали

admin
Индонезискиот остров Бали ќе нагажира 4.400 инфлуенсери за да го заживее туризмот погоден од пандемијата на коронавирусот. Инфлуенсерите ќе уживаат во бесплатното патување по Бали...
ЗАБАВА

Вртоглави цени: Еве колку заработуваат инфлуенсерите на социјалните мрежи

admin
Износот кој во последните неколку години преку социјалните мрежи го заработија инфлуенсерите е огромен. Една маркетинг компанија, ги открива просечните цени на спонзорираните фотографии на...