vesti24.mk

Tag : Инфлуенсер

ЗАБАВА

Инфлуенсер осуден на 14 години затвор- ова е причината

admin
Инстаграм-инфлуенсер од САД е осуден на 14 години затвор поради шема со која уценувал и принудувал интернет-корисници да се откажат од веб-домејни што тој сакал...
ЗАБАВА

Влијателна блогерка сакала бесплатно сместување во хотел, но сопственикот се изнервирал и неговиот одговор го запалил интернетот

Ferad Aruc
Ели Дерби, ирска јутјуберка и блогерка, се обидела да ја искористи својата интернет слава и да си обезбеди бесплатно сместување во хотелот во Даблин. Љубезно...