vesti24.mk

Tag : Ирак

СВЕТ

Темен облак го зафати градот – затворени училишта и административни згради

admin
Училиштата и административните згради во западниот дел на Иран денеска се затворени поради песочна бура, кои доаѓаат од Ирак. – Во градовите Абадан и Хорамшахр,...