vesti24.mk

Tag : иран

Uncategorized

Шефот на НАТО Столтенберг: Нема да ги браниме ако ги нападне Иран!

admin
Столтенберг навел и дека НАТО не учествува во мировните напори на Блискиот исток, ниту во судирите во тој регион. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг...
Uncategorized

Американците бараат од Иран обесштетување за нападите на 11-ти септември: Техеран да плати 6 милијарди долари!

Ferad Aruc
Американскиот федерален суд им наложи на иранските власти да платат 6 милијарди долари обесштетување за семејствата на настраданите во терористичкиот напад на Њујорк на 11-ти...
СВЕТ

Еве кој против кого се бори во Сирија: По седум години војна, крвта не престанува

Ferad Aruc
Граѓанската војна во Сирија трае од 2011. година, а сега во неа учествуваат толку актери, домашни и странски, што тешко може да се разбере кој...
СВЕТ

Одмаздата на Израел е брутална: Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Ferad Aruc
Израелската армија изведе интензивни ракетни напади на цели во Сирија, откако бил пресретнат и соборен ирански дрон кој што полетал од база во Сирија кон...
Uncategorized

ВИДЕО: Седум лица загинаа во два терористички напади во Иран

admin
Два напади во Иран а спречене и трет напад. Првиот напад бил врз иранскиот парламент каде загинаа седум лица најмалку. На местото на настанот има...
Uncategorized

Секоја земја апсолутно треба да се бори за уништување на тероризмот на нејзина територија

admin
Трамп говореше на Самитот САД- Арапски и Муслимански земји што се одржа во Ријад главен град на Саудиска Арабија. Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека...