vesti24.mk

Tag : Ирена Ристиќ

ВЕСТИ

Ирена Ристиќ „удри“ по власта: Крадете, а ништо не работите, ни грам љубов, ни грам осет немате за оваа земја!!!

admin
Укинете го Министерството за животна средина! Шо ќе ни е?! Шо ќе ни е?! Пластични шишиња и разен друг отпад со саати и саати течат...
ВЕСТИ

Ристиќ објави шокантно видео: „Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте!“

admin
Актерката Ирена Ристиќ објави шокантно видео од реката Вардар. „Зошто е таков Вардар?!Еве, гледајте!Инспекцијата искочила на терен и наводно е од каналот (а каналот се...
ВЕСТИ

Ирена Ристиќ до Спасовски: Да сносите одговорност за сето малтретирање, изживување и демонстрирање сила над мене

admin
Актерката Ирена Ристиќ, која во септември минатата година беше уапсена кога со група активисти чистеше пред Влада, преку Фејсбук статус во кој ги објави сите...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ристиќ: Против полицајците кои ме приведоа ќе бидат преземени сите правни мерки

Ferad Aruc
Актерката Ирена Ристиќ и нејзиниот адвокат Јанаки Митровски најавија дека против полицајците кои во саботата ја приведоа и ја одведоа во психијатриска болница ќе бидат...