vesti24.mk

Tag : Ирска

ЗАБАВА

Го спуштија ковчегот во дупката, а потоа од него се слушна гласот на покојникот: Каде сум, пуштете ме! (ВИДЕО)

admin
Погребите се обично тажни моменти каде роднините и пријателите се простуваат од саканите личности. Дека тоа не е секогаш така покажа еден Ирец кој на...
ЗАБАВА

ОТКРИЕНО: Еве колку точно црвенокоси луѓе има на планетата

admin
Црвенокосите личности можат да произведат сопствен витамин Д, наместо да го земаат од сончевата светлина. Постои причина поради која црвенокосите личности се привлечни, односно најатрактивни...
СВЕТ

Еве каде работниците се најплатени, и до 32 Евра по час

Ferad Aruc
29 евра чини работен час во Ирска, 29.8 во Австрија и 32.2 евра во Германија. На дното на листата во ЕУ е Бугарија, но оваа...