vesti24.mk

Tag : Иселеници

МАКЕДОНИЈА

Митовска: Оданочувањето од 10% на парите кои иселениците ги праќаат во Македонија е уште една кражба на граѓаните (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Слаѓана Митовска од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Оданочување на парите кои нашите иселеници ги праќаат кај своите семејства во...