vesti24.mk

Tag : Иселување

ВЕСТИ

„ДВ“: Се зголемува иселувањето на Македонците во Германија

admin
Бројот на македонски државјани кои се иселуваат во Германија од година во година повторно се зголемува, пренесува „Дојче Веле“, повикувајќи се на податоци од германското...
ВЕСТИ

Иселување на младите од Република Македонија: Билет во еден правец – добар или лош потег?

admin
Студентот Дарко Давитковски, ја испрати својата анализа до редакцијата на КУРИР.МК. На темата која е актуелна исто колку што е загрижувачка, овој наш иден колега...