vesti24.mk

Tag : исис

ВЕСТИ СВЕТ

Побегнала во Германија од Џихадист, па го сретнала во Штутгарт: Поради неговите страшни зборови се одлучила на драстичен чекор

Ferad Aruc
Тинејџерка од племето Јазиди, која барала азил во Германија, бидејќи ја прогонувале џихадистите на ИСИС, одлучила да се врати назад во Ирак кога во Штутгарт...
ЗАБАВА

Сакаа да докажат дека луѓето не се зли: Авантурата на овој пар заврши крваво (ВИДЕО)

admin
Џеј Остин и Лорен Гогеган одлучиле да ги напуштат своите работни места во Вашингтон и да се упатат на пат околу светот. „Се заштитив од...
ЗАБАВА

Порно ѕвездата Миа Калифа признава дека ИСИС е причината за крајот на кариерата

Ferad Aruc
Миа Калифа пред три години објави дека се повлекува од порно индустријата и дека повеќе нема да снима порно филмови. Сепак, таа е една од...
СВЕТ

Еве кој против кого се бори во Сирија: По седум години војна, крвта не престанува

Ferad Aruc
Граѓанската војна во Сирија трае од 2011. година, а сега во неа учествуваат толку актери, домашни и странски, што тешко може да се разбере кој...
СВЕТ

(ВИДЕО) НЕВИДЕНА МОНСТРУОЗНОСТ: Терористите од ИСИС испратиле седумгодишно момче во самоубиствена мисија, Ирачката војска ја деактивираше бомбата!

Ferad Aruc
Монструозноста на човековиот ум нема граници, а тоа најдобро можеше да се забележи кај екстремистичката исламистичка терористичка организација ИСИС, која во последните пет години направи...