vesti24.mk

Tag : искачување

ВЕСТИ

ФОТО: Бојан Киров успеа, го искачи Водно 5 пати по повод Светскиот ден на дијабетесот

admin
Предизвикот на Бојан Киров, именуван како 5000 метри за 5000 луѓе со Т1Д е завршен. -Искачувањето помина во најдобар ред. Со поддршка од голем број...
ЗАБАВА

ФОТО: Непалец постави рекорд за најбрзо искачување на 14-те највисоки врвови

admin
Нирмал Пурџа од Непал тврди дека поставил нов светски рекорд за најбрзо искачување на сите врвови повисоки од 8.000 метри на Земјата. „ Мисијата е...