vesti24.mk

Tag : Исламабад

ВЕСТИ СВЕТ

Што кажале за него луѓето кои го познавале и му биле како деца за најбараниот човек на светот Осама Бин Ладен

admin
Осама Бин Ладен, лидер на Ал Каеда, бил најбаран човек на светот. Додека западните сили го сметале за терорист и верски фанатик, неговите приврзаници и...