vesti24.mk

Tag : Ислам

ВЕСТИ СВЕТ

Може ли Германија да го преживее Исламот? Екстремните десничари отворено се против муслиманите

Ferad Aruc
Прашањето „Може ли Германија да го преживее Исламот?“ повторно се најде во центарот на вниманието послее протестите кои што избија после бруталното убиство на еден...
СВЕТ

Германскиот суд ја укина молитвата од минарето на џамијата: На Германците им пречи бучавата, но не само тоа…

Ferad Aruc
Брачен пар од германската покраина Рајна-Северна Вестфалија поднел тужба против џамија со облазложение дека муслиманската молитва му пречи на населението. Уште во 2013-та година градските...
ЖИВОТ

Исповед на Србинка: Не знаев што е достоинство додека не преминав во ислам!

Ferad Aruc
Драгана Ј. (30) родена во Нови Пазар имала 25 години кога ја прифатила религијата ислам. Вели никогаш не сонувала дека поради љубов ќе премине во...