vesti24.mk

Tag : Исланд

ЗАБАВА

Исланѓаните не смеат да го крстат детето Луцифер, ова е листата на забранети имиња

admin
На родители од Исланд неодамна им било забрането да го именуваат синот Луцифер, оти тоа се наоѓа на листата забранети имиња во оваа земја. Оваа...
СВЕТ

Поради големиот број жени за мажење: Владата на Исланд дава 5000 долари ако ожените девојка

admin
Владата на Исланд планира да ја зглеми популацијата , која во последните неколку години е во континуиран пад. За проблемот да биде поголем женската популација...