vesti24.mk

Tag : испорака

ЗАБАВА

„Амазон“ доби дозвола да врши испорака со беспилотни летала

admin
Компанијата „Амазон“ доби дозвола од Федералната авијациона администрација (ФАА) на САД да управува со беспилотни летала за достава, што претставува уште еден важен чекор поблиску...