vesti24.mk

Tag : Источна Гута

СВЕТ

Подземен град: Сириската војска во Гута пронајде мрежа на подземни тунели и подземна болница

Ferad Aruc
Сириската војска на просторот на ослободената Источна Гута откри мрежа на подземни тунели кои што ги направиле милитантите кои што се бореа против режимот на...